Znak Nieskończoności


Zespół „ZNAK NIESKOŃCZONOŚCI”

znak nieskonczonosci niebieskiPowstał w listopadzie 2007 roku. Jego squad był zmienny niczym promocje w Biedronce i miał przyjemność „próbować” się z osobami z Bieżunia, Płocka, Karniewa, Serocka, Częstochowy.
 Dopiero w maju 2009 roku wyłoniła się stała grupa:
 Marta i Paweł z Karniewa, ksiądz Krzysiek oraz Piotrek z Serocka i Lucy z Częstochowy.
 Zespół stawia sobie wysoką poprzeczkę grania własnej twórczości, dotychczas wszystkie śpiewane przez nich piosenki były własnego autorstwa. „Znak Nieskończoności” czerpie inspirację z różnych nurtów muzycznych i nie zamyka się w sztywnych ramach jednego stylu. Czerpie m.in z muzyki balladowej, reggae a także mocniejszych brzmień rockowych.

__________________________

W zespole śpiewam od listopada 2007 roku. Byłam świadkiem jego rozwoju, widziałam pierwsze jego kroki, potknięcia, porażki i sukcesy, które nie przychodziły łatwo… Jednak nikt nie mówił, że będzie lekko… Wielu ludzi twierdziło, że szukamy tylko wrażeń w życiu, rozrywki, dobrej zabawy. Byli i tacy, którzy podziwiali nas za talent, chęci i motywacje w dojściu do celu… Gdy po raz pierwszy poszłam na próbę zespołu która trwała kilka dobrych godzin i wróciłam zmęczona i głodna spotkałam się z pytaniem: Po co Ci to wszystko? Nie potrafiłam na to pytanie odpowiedzieć, wtedy kierowała mną raczej ciekawość i miłość do śpiewu. To było dla mnie coś nowego. Nowi i obcy ludzie z którymi nic mnie nie łączyło, nowe doświadczenie i… chęć podjęcia ryzyka… Dziś patrzę na to zupełnie inaczej. Może i byliśmy sobie wówczas obcy i na pozór wydawać by się mogło, że nie łączyło nas nic prócz zespołu. A jednak było coś więcej. Bo zespół to nie tylko comiesięczne próby i występy. Zespół tworzą ludzie, ludzie których łączy wspólna pasja i chęć zrobienia czegoś dobrego… To ludzie których połączyła miłość do muzyki i która na zawsze odmieniła ich życie!
Jest nas pięcioro: Lucyna, Paweł, Piotrek, ks. Krzysiek i ja Marta. Dzielą nas od siebie setki kilometrów, wiek, praca, studia, szkoła, zainteresowania. Mogłoby się wdawać, że nie ma żadnych szans na wspólną przyszłość, a jednak to nieprawda. Działamy już dwa lata, tworzymy własne teksty i własną muzykę. Mamy na swoim koncie kilka występów i związanych z nimi osiągnięć. Graliśmy dwa razy na Cecyliadzie. Pierwszy raz w Płocku – tam zdobylismy wyróżnienie. Potem w Gralewie. Nie jesteśmy może prestiżowym i sławnym zespołem, jednak wkładamy całe swoje serce i miłość. Nie myślimy już o muzyce – my ją gramy, my nią żyjemy. Zdarzają się porażki i ostre słowa krytyki – to zrozumiałe. Ale co Cię nie zniszczy to cię wzmocni! Krytyka bywa zazwyczaj konstruktywna, a porażki sprawiają, że stajemy się lepsi. Nie poddajemy się, idziemy dalej – przed siebie…

Zespół ciągle się rozwija, pragniemy nagrać swoją płytę solową i być może w  niedalekiej przyszłości uda nam się to pragnienie zamienić w czyn. Ale do tego trzeba dużo pracy, wysiłku i ludzi, którzy uwierzą w nas i naszą muzykę…
Zapraszam serdecznie do śledzenia naszych poczynań. Informacje o najbliższych występach będą pojawiać już wkrótce na naszej stronie internetowej.

Marta Ochenkowska

Powered by Facebook Comments